دانلود فایل word مقاله تشخیص عیب یاتاقان های غلتشی با استفاده از سیگنال های ارتعاشی بر اساس تحلیل طیف تکین و شبکه عصبی مصنوعی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word مقاله تشخیص عیب یاتاقان های غلتشی با استفاده از سیگنال های ارتعاشی بر اساس تحلیل طیف تکین و شبکه عصبی مصنوعی :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :22

در کاربردهای صنعتی, پایش وضعیت و عیب‌یابی بیرینگ­ها از اهمیت زیادی برخوردار است. تحلیل ارتعاشی, انتشار صدا, دمانگاری و تحلیل روانکار از جمله روش­های تشخیصی جهت شناسایی عیوب بیرینگ­ها می­باشند. یکی از قابل اطمینان­ترین روش‌ها جهت عیب­یابی تجهیزات دوار, مطالعه بر روی سیگنال ارتعاشی می­باشد. تاکنون روش­های مختلفی جهت عیب­یابی بیرینگ­های غلتشی توسط سیگنال­های ارتعاشی در حوزه زمان ارائه شده است. بیشتر روش­های سری زمانی, پیچیده و سیگنال­های استخراجی تحت تأثیر نویز می­باشند. تحلیل طیف تکین[i] که به عنوان یک تکنیک جدید و کارآمد در زمینه تحلیل سری­های زمانی مطرح می­باشد به لحاظ اجرا آسان و مصون از نویز می­باشد. در این روش سیگنال ارتعاشی اصلی هر یک از عیوب بیرینگ غلتشی به مؤلفه­های اساسی تجزیه می­شوند, که پس از انتخاب تعدادی از مؤلفه­ها و بازسازی سیگنال ارتعاشی, مشخصه­های آماری در حوزه زمان از سیگنال بازسازی شده استخراج می­شوند. این مشخصه­ها به عنوان ورودی‌های شبکه عصبی مصنوعی[ii] جهت تشخیص و طبقه­بندی عیوب بیرینگ­ها اعمال می­گردد. خروجی­های شبکه عصبی, عیوب بیرینگ­ها هستند که با انتخاب تعداد مناسب نرون­های لایه پنهان (لایه میانی), حداکثر دقت در تشخیص عیوب حاصل می­شود. نتایج, پیاده­سازی موفق و کارآمد تحلیل طیف تکین در عیب‌یابی بیرینگ­های غلتشی با کمترین خطا را نشان می­دهد. [i]. Singular Spectrum Analysis (SSA) [ii]. Artificial Neural Networks (ANN)

لینک کمکی